Web Analytics Made Easy - Statcounter

  • Login
  • سبد خرید 0

021-44383009

  • اینستاگرام
  • whatsup

تعمیر قایق بادی


تعمیر قایق بادی

قایق بادی از پلاستیک و ماده‌ای به نام پی‌وی‌سی ساخته شده است. امروزه ماده‌ای به نام استرانگان جزء مواد تشکیل دهنده قایق بادی محسوب می‌شود. به دلیل استفاده از مواد مورد‌نظر، قایق بادی در برابر انواع فشار و سوراخ‌شدگی مقاوم است. با پیشرفت تکنولوژی و روش ساخت، تعمیر قایق بادی بعد از سوراخ‌شدن نیز امکان‌پذیر است. از این محصول می‌توان برای ماهیگیری و تفریح در رودخانه، آب‌های آزاد و حتی دریا بهره برد.

شایان ذکر است که برای افزایش دوام و ماندگاری، یک لایه برزنت بر روی لایه pvc قرار داده شده است. امکان جابجایی قایق بادی به دلیل وزن و شکل بدنه آن وجود دارد. بعد از استفاده می‌توان به راحتی باد آن را خارج کرد. برای باد‌کردن انواع قایق بادی می‌توان از پمپ باد دستی و یا برقی استفاده کرد. انواع و اقسام قایق بادی با شکل و سایز مختلف موجود می‌باشد.

 

از کجا متوجه شویم که قایق بادی قابل تعمیر است

اگر قایق بادی در معرض اشیا تیز و برنده قرار گیرد ممکن سوراخ شود.  ساختار و شکل ظاهری انواع قایق بادی بدین گونه می‌باشد که قسمت‌های مختلف باد دارای دریچه‌های مجزا هستند؛ بنابراین اگر قسمتی از قایق دچار آسیب و سوراخ شدگی شود نسبت به دیگر قسمت ها کم‌باد‌تر است، اما بقیه بخش‌های قایق بر روی آب شناور باقی می‌مانند. پس با توجه به باد بخش‌ها و دریچه‌های مختلف قایق می‌توان به سوراخ شدگی آن پی برد. برای تعمیر قایق بادی فقط کافی است که محل سوراخ مشخص شود. اگر سایز سوراخ در قایق کوچک باشد می‌توان با مشخص کردن محل سوراخ، باد قایق را به صورت کامل خالی کرد و پس از پهن کردن محصول بر روی سطح صاف، محل سوراخ را با چسب مخصوص به صورت کامل پوشاند.

تعمیر قایق بادی با توجه به نوع آسیب متفاوت خواهد بود. در صورت خراب شدن موتور محصول بهتر است افراد برای تعمیر به نمایندگی‌های مجاز و خدمات پس از فروش مراجعه نمایند. برای از بین بردن سوراخ قایق باید از چسب‌های اصلی مورد پذیرش شرکت‌های تولید‌کننده استفاده کرد.  اگر تعمیر قایق بادی توسط خود افراد و یا بخش تعمیر شرکت‌های تولید‌کننده به صورت اصولی انجام شود، مصرف‌کنندگان می‌توانند به مدت زمان طولانی از آن بدون نگرانی از سوراخ شدن مجدد استفاده کنند.

 

روش تعمیر قایق بادی

برای تعمیر و ترمیم سوراخ قایق بادی باید از چسب‌های مخصوص روش پنچر‌گیری قایق بادی استفاده کرد. با استفاده از چسب اینتکس و وصله می‌توان به‌ راحتی محل سوراخ قایق را پوشاند. در مرحله اول باید محل سوراخ در قایق مشخص شود. بعد از خارج شدن باد قایق باید محل سوراخ صاف شود. محل سوراخ باید با چسب اینتکس آغشته شود، در نهایت وصله باید با توجه به سایز سوراخ توسط قیچی بریده شود و بعد از آغشته شدن به چسب بر روی محل قرار داده شود.

بعد از این مرحله بهتر است یک سطح صاف بر روی وصله قرار داده شود. برای خشک شدن بهتر چسب باید بر روی وصله و سطح صاف یک وزنه سنگین نیز قرار داده شود. زمان خشک شدن چسب و وصله یک ساعت به طول می‌انجامد. بعد از گذشت زمان مورد‌نظر می‌توان قایق را باد کرد. برای اطمینان از تعمیر می‌توان با استفاده از کف بخش سوراخ قایق را کنترل کرد. اگر از چسب مخصوص پنجرگیری و قطره‌ای قایق برای تعمیر استفاده شود زمان تعمیر کاهش می‌یابد و نتیجه کار نیز مطلوب خواهد بود.

 

پیدا کردن محل سوراخ

برای تعمیر قایق بادی به صورت اصولی و درست باید محل سوراخ مشخص شود. برای مشخص کردن محل آسیب و سوراخ می‌توان قایق را به صورت کامل باد کرد و بعد از تمیز کردن سطح خارجی، محل و اندازه سوراخ را مشخص کرد. دریچه‌های مجزای بخش‌های مختلف باد انواع قایق بادی نیز باعث می‌شود که افراد بتوانند محل سوراخ را با توجه به میزان باد در زمان بسیار کوتاهی مشخص کنند. با استفاده از کف صابون نیز می‌توان محل آسیب را پیدا کرد. این محلول محل خروج باد را در صورت سوراخ شدگی نشان می‌دهد. کف صابون باعث می‌شود که در اثر خروج باد از قایق در قسمت آسیب دیده حباب ایجاد شود.

 

مراحل پنچر‌گیری قایق بادی

برای تعمیر قایق بادی می‌توان از روش پنچر‌گیری بهره برد. با این روش استفاده مجدد از قایق آسیب دیده امکان‌پذیر خواهد بود. قبل از پنچر‌گیری قایق بادی باید نوع آسیب و سوراخ‌شدگی مشخص شود. اگر میزان سوراخ بیش از اندازه باشد، تعمیر و پنچر‌گیری کاری بیهوده است و مجدداً بعد از گذشت زمان قایق بادی نیازمند تعمیر می‌باشد. برای شروع پنچر‌گیری باید محل سوراخ مشخص شود و به صورت کامل تمیز شود تا چسب  بر روی سطح سوراخ باقی بماند.

برای تعمیر اساسی باید از چسب شیشه‌ای مخصوص پنچری انواع قایق بادی و وصله استفاده کرد. سایز وصله نیز باید طبق اندازه سوراخ توسط قیچی بریده شود.  محل سوراخ و وصله باید آغشته به چسب مخصوص پنچر‌گیری قایق بادی شوند. نوع چسب می‌تواند زمان مراحل پنچرگیری را کاهش دهد. بهتر است برای چسبیده شدن بهتر وصله به سوراخ یک وزنه سنگین بر روی محل آسیب دیده قرار داده شود. پس برای این کار حتما به مراحل و روش پنچرگیری قایق بادی توجه داشته باشید.

 

نکات مهم تعمیر قایق بادی

انواع قایق بادی با ضخامت‌های مختلف موجود می‌باشد که مواد اولیه و اصلی آن از پلاستیک‌های مقاوم و PVC می‌باشد. مواد تشکیل دهنده باعث می‌شوند که محصول مورد‌نظر بسیار مقاوم باشد. قایق بادی اگر در معرض اشیا تیز و برنده قرار گیرد ممکن است دچار آسیب و سوراخ شود. برای تعمیر قایق بادی باید ابتدا محل سوراخ باید به صورت کامل مشخص شود. روش تعمیر قایق بادی و پنچر‌گیری بدین صورت می‌باشد که بعد از مشخص شدن محل آسیب باید سوراخ و وصله مخصوص با استفاده از چسب شیشه‌ای و قطره‌ای به صورت کامل به هم چسبانده شوند.

اگر از چسب مخصوص پنچر‌گیری قایق بادی استفاده شود محل سوراخ به درستی پوشانده می‌‌شود و افراد می‌‌‌توانند به راحتی از قایق بادی به مدت زمان طولانی استفاده نمایند. خشک‌شدن چسب‌ پنچر‌گیری در مدت زمان یک ساعت به طول می‌‌انجامد‌. برای کاهش زمان خشک‌شدن و همچنین محکم شدن اتصال وصله به چسب و سوراخ می‌توان از یک وزنه سنگین هم استفاده کرد. برای پیدا کردن محل آسیب و سوراخ نیز می‌توان از روش‌های مختلفی مانند کف‌صابون و یا باد کردن کامل قایق بادی استفاده کرد.