Web Analytics Made Easy - Statcounter

  • Login
  • سبد خرید 0

021-44383009

  • اینستاگرام
  • whatsup

نحوه تعمیر مبل بادی در خانه


نحوه تعمیر مبل بادی در خانه

یکی از مهم­ترین عامل‌­هایی که نقش زیادی در زیبایی دکوراسیون منزل یا دفتر کار می‌گذارد؛ مبلمان و استفاده از صندلی‌های مناسب است. در واقع چینش و دکور یک فضا، علاوه بر اینکه تمیزی و نظم آن را نشان می‌دهد؛ می‌تواند به چگونگی انجام کار یا حال و هوای آن فضا نیز اشاره کند. به‌عنوان‌مثال، معمولا در دفاتر کار و شرکت‌ها از مبل‌ها و صندلی‌های رسمی استفاده می‌شود. درحالی‌که در خانه‌ها مبل‌های راحتی پرطرف‌دارتر هستند.  

مبل‌های بادی یکی از پرطرف‌دارترین محصولات بادی محسوب می‌شوند که توانسته‌اند به‌خوبی کاربرد و قابلیت‌های خود را در زندگی مبلمان امروزی نشان دهند. این مبل‌ها با ویژگی و مزایای زیادی که نسبت به مبل‌های چوبی دارند و همچنین داشتن قیمت کمتر؛ توانسته‌اند به‌خوبی با آنها رقابت کنند. با این‌حال محصولات بادی همچون محصولات چوبی و فلزی ممکن است، آسیب ببیند. تعمیر مبل بادی در بسیاری از مواقع در خانه امکان‌پذیر است و به‌راحتی با چسب تعمیرات محصولات بادی انجام می‌شود.

 

محبوبیت و کاربرد مبل‌های بادی

مبل‌های بادی از جدیدترین محصولات بادی هستند که امروزه در بازار عرضه می‌شوند. این محصول، محکم و به صورت چندلایه از جنس پی‌وی‌سی یا پلاستیک فشرده ساخته می‌شود و از مقاومت بالایی برخوردار است. معمولا در اغلب مدل‌های آن از مخمل ضدتعریق و لطیف استفاده می‌کنند؛ تا شرایطی مناسب برای نشستن فراهم آورند.

مبل‌های بادی بر اساس حجم کم و وزن کم ساخته می‌شوند. ازاین‌رو ساختار آنها سبک و انعطاف‌پذیر خواهد بود که در هنگام جابه‌جایی و باز و بسته شدن تغییر شکل ندهد. هرچند لایه‌های بکار رفته در این محصولات بسیار محکم است؛ اما در شرایطی امکان دارد سوراخ شود یا شکل اولیه خود را از دست بدهد. معمولا در اکثر اوقات، باتوجه‌به نوع آسیب‌دیدگی، تعمیر مبل بادی انجام‌پذیر خواهد بود.

 

انواع مبل بادی

مبل‌های بادی در اندازه‌ها و طرح‌های مختلفی در بازار عرضه می‌شوند. این مبل‌ها از نظر کارایی و نیاز مشتری در انواع گوناگونی وجود دارند و در بازار به فروش می‌رسند. البته لازم به ذکر است که اغلب فرایند تولید و نوع ساختار انواع مبل بادی به یک صورت انجام می‌شود. در ادامه به معرفی چند مبل بادی محبوب و پرکاربرد پرداخته شده است.

 

مبل بادی رسمی

از پرفروش‌ترین نمونه‌های مبل بادی، می‌توان به نوع رسمی آن اشاره کرد. مبل‌های بادی رسمی برای استفاده در دفاتر کار، اداره‌ها، شرکت‌ها یا حتی منازل مناسب هستند. چراکه نوع بادی بودن در اغلب آنها به علت طراحی خاص، قابل تشخیص نیست. این مبل‌ها همانند مبل‌های چوبی یا استیل، دسته و پشتی‌های بلندی دارند و علاوه بر حفظ ظاهر کار، از راحتی مناسبی نیز برخوردار هستند. معمولا در این نمونه مبل از رویه جیر استفاده می‌شود تا ماندگاری آن را افزایش دهد. همچنین امکان تعمیر مبل بادی رسمی با هزینه کم، بسیار برای شرکت‌ها به‌صرفه خواهد بود.

 

مبل بادی پشتی‌دار

شاید بتوان مبل بادی پشتی‌دار را از راحت‌ترین نمونه‌های آن معرفی کرد. این مبل‌ها با داشتن تکیه‌گاهی مناسب، ارتفاع پشتی بیشتری دارند و برای استراحت‌های طولانی‌مدت مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نمونه مبل بادی به‌صورت طبی طراحی شده است. به‌طوری که با جای گرفتن بر روی آن، تمامی بدن پوشش داده می‌شوند و فرد احساس راحتی می‌کند. از این مبل‌ها در کنار استخر یا روی حیاط نیز استفاده می‌شود و معمولا جنس رویه آنها از وینیل است تا بتوان آنها را بر روی آب نیز قرار داد.

 

مبل بادی فانتزی

مبل‌های بادی فانتزی مخصوص کودکان و نوجوانان تولید می‌شوند. معمولا بدنه این مبل‌ها به‌صورت براق است تا با هیجان و روحیه کودک همخوانی داشته باشد. مبل‌های فانتزی اغلب با هدف سرگرمی برای کودکان طراحی می‌شوند اما با این حال می‌توانند کاربری طبی و راحتی آنها را نیز فراهم آورند. تعمیر مبل بادی فانتزی به علت آنکه بیشتر در دسترس کودکان قرار دارند و آسیب می‌بینند؛ به راحتی انجام می‌شود.

 

چرا مبل‌های بادی خراب می‌شوند

در صورتی که از مبل‌های بادی نتوانید به درستی نگهداری کنید؛ احتمال خراب شدن آنها را افزایش می‌دهید. معمولا این نمونه از محصولات بادی بر اثر باد کردن بیش از اندازه، قرار گرفتن در برابر نور خورشید و ابزار نوک تیز و تحمل پرش یا وزن بیش از حد، خراب می‌شوند یا تغییر شکل می‌دهند. برای نگهداری مبل‌های بادی بهتر است به موارد زیر توجه داشته باشید.

باد کردن بیش از حد مبل

در صورتی که محصولات بادی بیش از حد باد شوند؛ احتمال از هم گسیختگی و پاره شدن بدنه آنها افزایش پیدا می‌کند. به همین علت در هنگام باد کردن آنها توجه کنید که بدنه بیش ­از حد سفت نشود. چراکه تعمیر مبل بادی، در صورتی که بترکد؛ به سختی انجام می‌شود. همچنین بهتر است از پمپ‌های بادی مخصوص استفاده کنید. پمپ‌های بادی برقی با دادن هشدار به شما نشان می‌دهند که مبل بادی به اندازه کافی باد شده است.

 

پرش بر روی مبل

فشار ناشی از پرش بر روی مبل‌های بادی، می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری به آن وارد کند که در بسیاری از موارد تعمیر آن به‌صرفه نیست. همچنین وجود اشیا تیز در محل مورد استفاده مبل بادی، سبب سوراخ شدن آن می‌شود که بسته به اندازه پارگی، امکان تعمیر آن وجود دارد.

 

قرار گرفتن در برابر نور مستقیم خورشید

زمانی که مبل‌های بادی در مقابل نور مستقیم خورشید قرار بگیرند یا به صورت مکرر خیس و خشک شوند؛ پوسیده خواهند شد. در صورت پوسیدگی، امکان تعمیر مبل بادی وجود نخواهد داشت.

 

چگونه مبل‌های بادی را در خانه تعمیر کنیم

معمولا مبل‌های بادی که از برند اینتکس خریداری می‌شوند؛ به همراه خود دارای چسب تعمیرات هستند. شما می‌توانید با پیدا کردن محل پارگی یا سوراخ ایجاد شده، از این چسب‌های مخصوص برای تعمیر مبل‌های بادی استفاده کنید. در واقع این نمونه چسب وظیفه دارد که لیبل را به بدنه مبل بچسباند. همچنین پس از یافتن محل آسیب دیده، باید باد مبل را خالی کنید. سپس آن را تمیز و خشک کرده و چسب را بچسبانید. بهتر است وزنه سنگینی را روی چسب قرار دهید تا بر اثر فرایند چسباندن بهتر انجام شود.

شما می‌توانید برای پیدا کردن محل سوراخ شد و تعمیر مبل بادی، آن را باد کنید. هر اندازه هم که سوراخ ریز باشد در این شرایط با فشار زیاد باد خود را نشان می‌دهد. همچنین استفاده از روش‌های سنتی همچون استفاده از کف صابون نیز به شما در یافتن محل آسیب‌دیدگی کمک خواهد کرد. 

 

انجام تعمیرات مبل بادی به آسانی در خانه

مبل‌های بادی از سری محصولات بادی هستند که باتوجه‌به کارایی خوبشان، محبوبیت زیادی دارند. با اینکه جنس این محصولات از پلاستیک فشرده است و مقاومت بالایی دارد اما در شرایطی همچون قرار گرفتن در برابر شیء نوک تیز آسیب می‌بیند. ازاین‌رو شرکت‌های تولیدکننده همچون اینتکس، برای تعمیر مبل بادی و سایر محصولات خود، یک چسب تعمیر مخصوص ارائه می‌دهند که در صورت ایجاد سوراخ ریز یا پارگی کوچک، مشتری بتواند محصول را به‌راحتی تعمیر و استفاده کند. اگر مبل بادی شما غیر قابل تعنیر شده است، می‌توانید خرید مبل بادی جدید خود را از اینجا انجام دهید.