Web Analytics Made Easy - Statcounter

  • Login
  • سبد خرید 0

021-44383009

  • اینستاگرام
  • whatsup

نحوه نصب ترامپولین


نحوه نصب ترامپولین

ترامپولین یک وسیله برای سرگرمی کودکان و بزرگسالان است که باعث تخلیه انرژی در فرد می‌شود. این وسیله برای ورزش ژیمناستیک هم کاربرد دارد و با آن می‌توان حرکات فیزیکی متنوعی انجام داد. این وسیله ورزشی در سال 1971 برای اولین بار ساخته شد.‌ استفاده از ترامپولین علاوه بر اینکه برای سلامتی مفید است، ابزاری مهیج برای بازی کودکان است. این وسیله ورزشی در کاهش استرس و افسردگی نیز موثر است. قبل از هر گونه اقدامی بهتر است اطلاعات دقیقی از نصب ترامپولین کسب کنید. فضای مورد نیاز برای نصب آن را بررسی کرده و بعد اقدام به خرید ترامپولین کنید.

 

مزایای استفاده از ترامپولین

استفاده از ترامپولین در واقع نوعی ورزش محسوب شده و ضامن سلامتی شما است. ترامپولین یکی از بهترین لوازم ورزشی برای ژیمناستیک کاران می‌باشد. کودک شما نیز می‌تواند به جای بازی‌های بدون تحرک ساعت‌ها از ترامپولین استفاده کرده یا به عبارتی ورزش کند. پریدن بر روی ترامپولین باعث تقویت قلب وعروق و سیستم تعادل و حرکتی می‌شود. همچنین با ترشح هورمون سرتونین در هنگام استفاده از ترامپولین از افسردگی نیز جلوگیری می‌کند. با افزایش سوخت و ساز بدن به تناسب اندام شما نیز کمک خواهد کرد. افزایش ظرفیت شش‌ها و جلوگیری از پوکی استخوان از دیگر مزیت‌های ترامپولین است. با توجه به اینکه ترامپولین نوعی ورزش به شمار می‌رود، در هنگام استفاده از ترامپولین همه این مزایا همزمان رخ می‌دهد. با نصب ترامپولین در منزل خود، و استفاده روزانه از آن سلامتی خود را تضمین کنید. همچنین اندامی مناسب و ذهنی آرام داشته باشید.

 

انواع ترامپولین

ترامپولین‌ها انواع مختلفی دارند. به صورت کلی به دو نوع فضای باز و فضای خانگی یا آپارتمانی دسته بندی می‌شوند. اما فاکتور‌های دیگری نیز برای انواع ترامپولین وجود دارد که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. در مقاله‌ای ما نحوه نصب ترامپولین خانگی را توضیح داده‌ایم که می‌توانید آن را مطالعه کنید.

از نظر شکل ظاهری ترامپولین‌ها شامل دایره‌ای، مستطیلی و مربعی می‌شوند. نوع دایره‌ای بیشتر برای استفاده فردی و خانگی به کار رفته و نوع مستطیل و مربع برای استفاده همزمان چند نفر از ترامپولین کاربرد دارد. سایز بندی ترامپولین دومین مورد از دسته بندی آن‌هاست. با توجه به اینکه چه کسی از ترامپولین استفاده می‌تواند سایز‌های مختلفی داسته باشد. به عنوان مثال سایز ترامپولین مورد نیاز کودکان کوچکتر از سایز بزرگسال است. پس در هنگام نصب ترامپولین به انداره آن دقت کنید. مورد دیگر در انواع ترامپولین، حفاظ دار و یا نبودن آن است. در مواردی که قصد پرش‎های بلند را داریم و یا برای استفاده کودکانمان، توصیه می‌شود از نوع حفاظ دار آن استفاده کنید. بدین ترتیب از ایجاد حوادث ناشی از سقوط و یا انحراف از ترامپولین جلوگیری خواهید کرد.

فاکتور بعدی در دسته بندی تراپولین‌ها حداکثر وزن قابل تحمل توسط این وسیله ورزشی است. با توجه به رده سنی که از ترامپولین استفاده کرده و یا تعداد نفراتی که همزمان از آن استفاده می‌کنند بایستی ترامپولین مورد نظرتان را انتخاب کنید. جنس فریم ترامپولین نیز مهم است. معمولا پایه ترامپولین را از جنس فولاد می‌سازند. فولاد مقاومت خوبی در برابر فشار و تحمل وزن دارد، همچنین در مقابل رطوبت و زنگ زدگی نیز مقاوم است. پس لازم است در هنگام خرید و نصب ترامپولین جنس فریم آن را چک کنید تا از مقاومت آن مطمئن شوید. در آخر هم از تعداد پایه‌های به کار رفته در فریم ترامپولین غافل نشوید. در ترامپولین‌های  سبک و تک‌نفره تعداد پایه‌های کمتری به کار می‌رود. همینطور در نوع بزرگ‌‌تر آن که مخصوص استفاده چندین نفر است تعداد پایه‌ها بیشتر است.

 

نحوه نصب انواع ترامپولین

برای آشنایی با نحوه نصب ترامپولین بهتر است ابتدا محتویات جعبه ترامپولین را بررسی کنید. جعبه فنر، کاور محافظ فنر، پایه‌های توری، پایه U شکل، پک پیچ و مهره اجزا اصلی یک ترامپولین را تشکیل می‌دهند و نبودن هر کدام از این موارد ذکرشده در هنگام نصب ترامپولین، ناقص بودن این وسیله ورزشی خواهد شد. توصیه می‌شود که در هنگام نصب  ابزار مناسب همراه خود داشته باشید، تا به راحتی عملیات نصب را انجام دهید.

اولین مرحله، نصب پایه و یا قاب  ترامپولین است. نحوه درست بستن قاب مهم است؛ زیرا دوام ترامپولین تا حد زیادی وابسته به صحیح بستن قاب آن است. سعی کنید در سطحی صاف و هموار قاب را سرهم کرده که از خم شدن و یا تغییر شکل قاب جلوگیری کنید. اگر این کار به درستی صورت گیرد عمر و کارایی ترامپولین شما تا چندین سال افزایش خواهد یافت. ابتدا قطعات هلالی را کنار هم بچینید و سپس رابط‌‌های مورد نظر هرکدام را بهم پیچ کنید.

دومین مرحله نصب ترامپولین پهن کردن کفی و در ادامه نصب فنر‌هاست. کفی را داخل قاب پهن کنید طوری که قلاب‌های آن روبرو قلاب‌های قاب قرار بگیرد. بعد از اینکه کفی را پهن کردید، نوبت به نصب فنر‌هاست. نکته‌ای که وجود دارد این است که فنر‌ها از یک طرف نصب نکنید. یعنی بعد نصب یک فنر، فنر نقطه مقابل آنرا وصل کنید و این روند را تا انتهای نصب فنر‌ها ادامه دهید. با توجه به اینکه کفی باید به صورت کششی بسته شود، می‌توانید از فنرکش برای نصب فنر کمک بگیرید. در ادامه نوبت نصب کاور فنر‌ها می‌رسد. نصب کاور خطر برخورد شما هنگام استفاده از ترامپولین به فنر را از بین می‌برد.

پس از آن نوبت به نصب محافظ توری می‌رسد. نصب توری مخافظ برای استفاده کودکان و نوجوانان، همچنین برای پرش‌های بلند لازم و ضروری است. با نصب این حفاظ دیگر نگران بروز آسیب‌های فیزیکی به فرزندانتان نباشید. پس در هنگام نصب ترامپولین از اتصال محافظ توری به آن غافل نشوید. پایه‌های محافظ را به قاب اصلی پیچ کنید و در آخر از محکم بودن محافظ توری مطمئن شوید. حال ترامپولین شما آماده استفاده است.

استفاده از نردبان در ترامپولین کاملا اختیاری است. با توجه اینکه استفاده از ترامپولین به آموزش‌های مورد نظر خود نیازمند است. توصیه می‌شود نردبان را در کنار ترامپولین نصب نکنید تا اگر کودکی دارید که نحوه استفاده از آن را بلد نیست، به راحتی به ترامپولین دسترسی نداشته باشد.

 

خرید ترامپولین

با توجه به فاکتور‌هایی در دسته بندی انواع ترامپولین مطرح کردیم، می توانیم برای خرید ترامپولین مناسبتان اقدام کنید. با توجه به نوع نیاز و استفاده خود می‌توانید انواع دایره‌ای، مربع و یا مستطیلی با ابعاد مختلف را خریداری کنید. برای انجام ورزش‌های حرفه‌ای بهتر از نوع فنری استفاده کنید که استفامت بیشتری دارد. برای استفاده خانگی و یا سرگرمی کودکان می‌توان از نوع کششی آن نیز تهیه کرد. امروزه برند‌های گوناگونی این وسیله ورزشی را به فروش می‌رساند. علی رغم تنوع بالای ترامپولین بهتر است به ابعاد مورد نیاز خود، مقاوم بودن قاب ترامپولین، وجود حفاظ مناسب و نحوه صحیح نصب ترامپولین توجه کنید. بدین ترتیب فارغ از برند و قیمت ترامپولین، می‌توانید با خیال آسوده از این وسیله مهیج لذت ببرید.

 

ترامپولین یک ورزش جذاب

با توجه به توسعه فضای مجازی، زندگی آپارتمان نشینی امروزی و فرهنگ غذایی غلط ، شاهد عدم تحرک بیش از پیش افراد هستیم که خود عامل بروز بسیاری از بیماری‌ها و ایجاد اضافه وزن است. ترامپولین یک ورزش مهیج و جذاب است که می‌تواند متناسب با فضای زندگی شما در ایجاد حس سلامتی و نشاط به کمکتان بیاید. علاوه بر این، ترامپولین یک سرگرمی برای فرزندانتان خواهد بود. آن‌ها می‌توانند ساعت‌ها و بدون اینکه متوجه شوند ورزش کنند. نصب ترامپولین در هر محیطی با هر ابعادی صورت می‌گیرد. اگر تا به حال با این وسیله مهیج سرکار نداشتید، حتما آن را تجربه کنید. با پرش بر روی ترامپولین هم سرگرم می‌شوید و هم باعث آسایش و آرامش خیال و تناسب اندام خود می‌شوید.